ابزار آلات برقی

ابزار آلات برقی

بخشی از ابزار آلات برقی همان کار ابزار های دستی را انجام میدهند با این تفاوت که کار با آنان برای انسان زیاد راحت تر می باشد .
بیش ابزار آلات قدرتمند جهان ابزار آلات برقی هستند که از موتور الکتریکی استفاده می کنند .
در بعضی دیگر از ابزار آلات برقی ، از موتورهای درون سوز ( احتراق داخلی ) استفاده می شود .
موتورهای درون سون به موتور هایی گفته می شود که در آنان مخلوط سوخت و اکسید کننده در محفظه ای بسته واکنش داده و محترق می شوند .
بر اثر احتراق گاز های داغ با دما و فشار بالا به حرکت در آمده و کار مورد پیشنهاد را انجام میدهند .

ابزار آلات برقی

موارد ابزار آلات برقی :

صنعت
ساخت و ساز
باغ ها و باغچه ها
کارهای خانگی
نظافت
سنگ زنی
پرداخت
حفاری
برش
و …
ابزار آلات برقی به دو دسته ثابت و قابل حمل تقسیم می شوند .

اصطلاح ” ماشین ابزار ” به طور معمول برای ابزار های ثابتی که در صنایع چوب استفاده می شوند ، بکار نمیرود . البته گاهی از این اصطلاح به این منظور استفاده می شود مثل :

پرس مته
صیغل دهنده
دستگاه های سی ان سی
و ….
نمونه های مختلف ابزار آلات برقی
• دریل برقی
• بتن کن و چکش تخریب
• دستگاه جوشکاری

از نمونه از ابزار آلات برقی میتوان به دریل برقی اشاره کرد ، که در ادامه به تو ضیحات میپردازیم …

ابزار آلات برقی

۱-دریل برقی:

چه کاربردی دارد؟

یک دریل برقی برای سوراخکاری در سنگ – سیمان – فلز – چوب – شیشه – پلاستیک – آجر و کاشی مورد استفاده قرار می گیرد. طیف گسترده ای از مته ها با طول های متفاوت بر اساس

قطعه ای که میخواهید سوراخکاری نمایید وجود دارد. برای آشنایی با انواع مته می توانید مقاله انواع مته را مشاهده نمایید.

چطور کار میکند؟

مته در سه نظام دریل نصب میشود و دریل آماده سوراخکاری خواهد بود.

دو نوع سه نظام موجود میباشد. نخستین نوع سه نظام آچاری که با آچار باز و بسته شده و نوع دوم که سه نظام اتوماتیک میباشد با دست باز و بسته می شود.

دریل ها با یک سه نظام عرضه می شوند که شما در گونه تمایل می توانید آن را تعویض نمایید.

سه نظام به شما این امکان را می دهد تا مته را محکم نگه داشته و مته منحرف نشود و به شما امکان سوراخکاری بهتر را می دهد.

سه نظام های اچاری مته را بصورت محکم تری نگه میدارند.

سه نظام ها از پیشنهاد حداکثر قطر دریلی را که میتوانند نگه دارند به دسته های ۱۰- ۱۳و ۱۶ میلی متر . دسته بندی می شوند.

این عدد قطر ته مته میباشد که در سه نظام قرار می گیرد. برای مثال در سه نظام ۱۳ میلی متری هر مته ای که قطر مقطع آن کمتر میباشد ۱۳ میلی متر میباشد را می‌توانیم در سه نظام نصب کنیم.

در مته ها دو عدد دیگر وجود دارد که یکی طول مته میباشد در حالتی که مته در سه نظام نیست.

و عدد دیگر طول کارگیر که حداکثر طول سوراخکاریی میباشد که با آن مته می توان انجام داد.

در مواردی که میخواهید سوراخکاری در زاویه های نا متعارف انجام بدهید می توانید از رابط ۹۰ درجه استفاده نمایید.

اگر میخواهید از دریل خود به عنوان پیچگوشتی استفاده نمایید دستگاه میبایست دارای دیمر باشد یا کلید گازی داشته باشد.

دستگاه جوش اینورتر چیست؟

دستگاه جوش اینورتر به نوعی از دستگاه جوش می گویند که از تکنولوژی زیاد بالایی برخوردار میباشد که منبع تغذیه ان توانایی فراهم آوردن جریان بالا برای جوشکاری میباشد.

کابل برق ورودی دستگاه جوش اینورتر از تک فاز دو رشته برای جریان 220 ولت شهری AC میباشد که این جریان AC بوسیله یکسری از سوئیچ به جریان متناوب DC تبدیل میشود مقدار جریان خروجی وولتاژ دستگاه جوش اینورتر قابل تنظیم میباشد و در طول فرایند جوشکاری بوسیله ولوم آمپر خروجی دستگاه جوش کنترل میشود. دستگاه جوش اینورتر از تکنولوژی روز دنیا بهره گرفته میباشد و نسبت با دستگاه جوش ترانسفورماتور زیاد کم حجم و سبک و هم چنین مصرف برق زیاد کمتری دارد.

انواع دستگاه جوش اینورتر

دستگاه جوش برق – دستگاه جوش CO2 – دستگاه جوش CO2 دبل پالس – دستگاه جوش آرگون – دستگاه جوش آرگون AC/DC – دستگاه جوش آرگون پالسی و . . .

انقلاب صنعت جوشکاری با اینورتر

منابع قدرت جوشکاری از ژنراتورها تا رکتیفایرهای ترانسفورماتوری هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند که با این وجود همچنان استفاده زیادی در صنعت جوشکاری دارند ولی اینک تکنولوژی جدیدی به نام اینورتر عصر جدیدی در صنعت جوشکاری پدید آوزده میباشد.

دستگاه جوش اینورتر چیست؟
مدتی میباشد که این تکنولوژی نوظهور در کشورهای صنعتی جای خود را باز کرده میباشد و در کشور ما هم تولید و استفاده از دستگاه های اینورتر جوشکاری اخیرا رواج بسیاری یافته است که تولیدکنندگان داخلی توانایی تولید خود را به دلیل این که تامین کننده های خوبی در زمینه های کابل جوش، انبر جوش، کانکتور جوش، کابل برق و بردهای الکترونیکی در داخل کشور عزیزمان دارند به اثبات رسانده اند و به دلیل مزایای زیاد این تکنولوژی میتوان امیدوار بود که در آینده ای نزدیک در بازار رقابتی با سایر تجهیزات مناسب جوشکاری عرصه را به خود اختصاص خواهد داد و توسعه آن به مراتب بهتر از گذشته خواهد بود.

تفاوت اینورتر با رکتیفایر‌

اینورتر همانطور که گفته شد نسل نو ابزار جوشکاری میباشد. در واقع المان‌های الکترونیکی هستند که با فرکانس بالا جریان متناوب برق شهری را به مستقیم تبدیل می‌کنند. موج تولیدی بوسیله اینورترها مربعی شکل میباشد. هم چنین می‌توان فرکانس و سطح ولتاژ را بوسیله تقویت‌کننده‌ها به سطح دلخواه تبدیل کرد. این ابزار هم بصورت تک فاز میباشد هم سه فاز.

هم چنین این دستگاه در موارد جزئی و سبک همچون کارگاه‌های جوشکاری کاربرد دارد و بویژه در بخش تاسیسات بیشترین کارکرد را خواهد داشت.

ولی رکتیفایر‌هاه همانند ترانسفورماتورها برای کارهای سنگین‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند با این تفاوت که قابلیت جابجایی آسانی دارند. رکتیفایر‌ها جزء دستگا‌های جوشی بزرگ به شمار می‌آیند که از دو قسمت اینورتر و ترانس بهره می‌برند.

هم چنین میزان آمپر دریافتی در اینورترها به هنگام کار ۱۸ تا ۲۲ آمپر میباشد. با این تفاوت که رکتیفایر‌ها جریان دریافتی‌شان گاهی اوقات از ۲۵ آمپر هم می‌گذرد و موجب بروز نوسانات برق می‌شود

عملکرد دستگاه جوش اینورتر

برق شهر که می تواند بصورت سه یا تک فاز باشد اول بوسیله HZ 60 – 50 با فرکانس AC در این منابع تغذیه، برق ورودی KHz تبدیل و بعدا به واحد اینورتری دستگاه وارد میگردد و به جریان متناوب موج مربعی با فرکانس بالا (DC) تغییر می یابد، و پس از عبور از مبدل های هسته ی فریتی جریانی تولید میگردد که پس از یکسو سازی و عملیات فیلترینگ و تبدیل آن به جریان مستقیم برای جوشکاری مورد استفاده قرار میگیرد.

تکنولوژی IGBT چیست؟

IGBT مخفف Insulated Gate Bipolar Transistor می باشد که وظیفه آن زیاد شدن فرکانس میباشد و این امر باعث گردیده مورد توجه تولید کنندگان دستگاه جوش اینورتر قرار گیرد. و در نتیجه در سایز دستگاه جوش و وزن دستگاه جوش و کاهش میزان اتلاف و مصرف انرژی در بی باری 95 درصد و در ذیل بار حدود 40 الی 50 درصد خواهد شد.

دستگاه جوش اینورتر چیست؟

مزایا و معایب اینورتر جوشکاری با نگاهی عمیق

مزیت اصلی اینورتر جوشکاری وزن کم و کوچک بودن آن میباشد که اینورتر را به یک ابزار قابل حمل تبدیل کرده که همچون یک کیف دستی می توان همه مکان حمل کرد.

در اینورتر جوشکاری از مبدل های زیاد کوچک تر نسبت به دستگاه های جوش قدیمی استفاده شده، به همین علت سبک تر، فشرده تر و در نهایت قابل حمل هستند. این تفاوت امکان استفاده از اینورترها در فضاهای تنگ و باریک را فراهم می آورد که دستگاه های جوش سنتی همواره با آن مشکل داشتند.

علاوه بر این، اینورتر جوشکاری به توان کمتری برای کار احتیاج دارد و میتوان با برق خانگی از آن استفاده کرد. نیاز کمتر به جریان الکتریکی این امکان را فراهم می کند که اینورتر جوشکاری را به هر پریز برق عادی وصل کنید و مشغول کار بشوید. در این مدل ها بر خلاف دستگاه های جوش سنتی نیاز به برق سه فاز و صنعتی نخواهید داشت.

مصرف انرژی کمتر به معنی صرفه جویی بیش در قیمت های انرپزی مصرفی میباشد. هم چنین اینورتر جوشکاری به نسبت دستگاه های جوشکاری خیلی بهتر نوسانهای برق را تحمل می کند و البته باعث می شود عملیات جوشکاری سریع تر و بهتری را فراهم می نماید.

از آن جا که اینورتر جوشکاری جریان خروجی منظم دارد، امکان تنظیم جریان خروجی را به کاربر میدهد و کاربر میتواند مناسب با قطعه کار و نوع جوشکاری جریان خروجی را تنظیم نماید. به عنوان مثال گاهی در دستگاه های جوش میگ تنظیمات درجه دو قدرت کافی فراهم نمیکند و درجه سه بیشتر از اندازه میباشد. در چنین جاهایی ارزش اینورتر جوشکاری مشخص می شود.

البته نمیتوان گفت اینورترهای جوشکاری کاملترین ابزار جوشکاری هستند و برای هر نوع عملیات جوشکاری برترین گزینه اند. در حقیقت اینورتر جوشکاری به لطف تجهیزات پیشرفته الکترونیکی که دارد می تواند با ولتاژ پایین تری کار بکند. این ادعا تا حدی درست میباشد که اینورترهای جوشکاری نسبت به دستگاه های ترانس جوش ضعیف تر هستند و بنابراین آسیب پذیرتر بوده و عمر مفید کمتری دارند.

از طرف دیگر دستگاه های جوش سنتی ساختار ساده تری دارند، در عملیات جوشکاری مداوم و طولانی قابل اعتماد تر هستند. میتوان این گونه گفت که دستگاه های جوش سنتی در طولانی مدت سرمایه گذاری ارزان تری هستند به شرط آن که وزن، اندازه و ظاهر اهمیتی نداشته باشد. البته انتخاب نوع و مدل ابزار جوشکاری به نوع شغل و عملیات متداول جوشکاری شما هم وابسته خواهد بود.

با توجه به تمامی توضیحات؛ اگر به دنبال امکانات و ویژگی هایی مثل قابل حمل بودن و امکان کار با برق خانگی برایتان اهمیت دارد و از دید مالی به قضیه نگاه نمیکنید، اینورتر جوشکاری برترین انتخاب شما خواهد بود. اینورترهای جوشکاری شاید برترین گزینه برای انواع عملیات جوشکاری نباشند ولی مطمئنا یک پیشرفت چشمگیر در جوشکاری و صنایع دارای ارتباط با آن محسوب میشوند.

در حالا حاضر فناوری IGBT مدرن ترین تکنولوژی در تولید اینورتر جوشکاری محسوب میشود و بیش تولید کنندگان ابزار برقی و برندهای مطرح جهان اینورترهای خود را به آن مجهز نموده اند.

برخی از ویژگی های دستگاه جوش اینورتر

• دارای جوش بدون قطع و وصل (جوش زنجیره ای) میباشد
• درست کردن حوزچه جوش و قوس الکتریکی متناسب
• فاقد هرگونه آلودگی صوتی میباشد
• امکان کنترل جریان در هنگام جوشکاری نسبت به نیاز کاربر
• بازدهی و قدرت بالا، سبک و کم حجم
• امکان جوشکاری به وسیله انواع الکترودهای رتیلی، قلیایی، سلولزی و انواع سیم و فیلرهای جوشکاری

 

انواع پیستوله

انواع پیستوله

بر اساس نوع سیستم رنگ رسانی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

۱- سیستم رنگ رسانی ثقلی (Gravity feed spraying):

در این نوع کاسه یا ظرف رنگ روی پیستوله رنگ پاش قرار گرفته و رنگ در اثر نیروی جاذبه زمین به عبارتی نیروی وزن خود توأم با نیروی مکش هوای فشرده به کلاهک هدایت و پخش می‌شود.

این سیستم نسبت به سیستم سیفونی نیاز به هوای فشرده کمتری دارد در نتیجه ضایعات رنگ کمتری هم در این سیستم وجود دارد منبع در این سیستم با زاویه ۴۵ درجه نصب شده تا بتوان آن را برای سطوح عمودی و افقی بکار برد. معمولا از این پیستوله برای رنگ کاری چوب و خودرو استفاده میشود.

۲- سیستم اسپری سیفونی (Siphon spraying):

در این نوع کاسه رنگ در ذیل پیستوله رنگ پاش قرار گرفته زمانیکه هوا با سرعت فراوان از یک مجرای تنگ رد شود حالت مکش درست کردن می‌کند پیستوله های سیفونی از این سیستم به همراه فشار هوای جو که بوسیله سوراخی در روی منبع به سطح مایع فشار وارد می‌کند برای بالا آوردن مایع رنگ از داخل منبع و نهایتاً اسپری آن استفاده می‌کنند.

۳- سیستم اسپری تحت فشار Pressure feed spraying:

منبع اسپریهای تحت فشار به‌صورت درزگیری شده هست نیروی فشار هوای داخل منبع باعث بالا رفتن رنگ از داخل لوله می‌شود لذا از این پیستوله می‌توان برای پاشیدن رنگ‌های غلیظ‌تر استفاده نمود این نوع پیستوله ها در دو نوع منبع متصل به پیستوله (شکل سمت چپ) و منبع جدا از پیستوله (شکل سمت راست) وجود دارد.

معمولاً رنگ‌های مالتی کالر با این پیستوله اجرا می‌شوند. این پیستوله بیش در رنگ ساختمان مورد استفاده دارد.

در نوع مخزن جدا مخزن محتوی رنگ از تفنگ جدا بوده و هوای فشرده از کمپرسور به داخل مخزن رنگ هدایت شده و رنگ تحت فشار قرار می‌گیرد و بوسیله دو لوله، یکی رنگ و دیگری هوای فشرده به سر تفنگ رنگ پاش هدایت می‌شود.

انواع پیستوله
مزیت‌های سیستم اسپری تحت فشار منبع جدا:

۱- در این سیستم به علت بالا بودن حجم مخزن از تعداد دفعات پر نمودن مجدد مخزن به مقدار زیادی کاسته خواهد شد لذا وقت کمتری برای پر نمودن مخزن از بین می‌رود در جاهایی که سطح زیادی را می‌خواهیم رنگ کنیم

۲- به علت جدا بودن مخزن از خود پیستوله نفر رنگ‌کار آزادی عمل بیشتری در حرکت دادن پیستوله در پایان جهات دارد
پیستوله های HVLP (HIGH_VOLUME,LOW PRESSURE) :

پیستوله های متداول از حجم کم و فشار فراوان هوا برای پودر نمودن مایع رنگ استفاده می‌کنند در این نوع پیستوله ها به علت سرعت فراوان ذرات رنگ مقدار ماده رنگی که روی سطح می‌نشیند به عبارتی بازده انتقال رنگ در حدود ۲۰ الی ۴۰ درصد میباشد یعنی بالای نصف رنگ به‌صورت گرد رنگ در این سیستم تلف می‌شود در حالی که در پیستوله های HVLP به علت حجم فراوان و فشار کم هوا سرعت ذرات کم شده و بیش ذرات رنک در روی سطح می‌نشیند در این سیستم بازده انتقال در حدود ۶۵ تا ۹۰ درصد میباشد پیستوله های HVLP هم با کمپرسورهای عادی و هم با توربین‌های تولید باد می‌توانند کار کنند در صورتی که از کمپرسور استفاده می‌کنید پیستوله میبایست قابلیت تبدیل فشار فراوان به فشار کم را داشته باشد.

رنگ آمیزی با پیستوله بدون یاری هوای فشرده (Airless):

پیستوله های بدون هوای فشرده از یک پمپ هیدرولیکی برای تحت فشار قرار دادن مایع رنگی که اسپری می‌شود استفاده می‌کنند این پمپ در مورد پیستوله های صنعتی بدون هوای فشرده به‌صورت یک دستگاه بزرگ خارجی و در مورد پیستوله های خانگی در داخل خود پیستوله قرار دارد مایع رنگ به‌وسیله نیرویی که اون رو از سوراخ ریز پیستوله می‌گذراند به ذرات ریز تبدیل می‌شود در این سیستم هیچ هوایی بارنگ ترکیب نمی‌شود در نوع خانگی رنگ میبایست به مقدار زیادی رقیق شود تا پیستوله قادر به پاشیدن آن باشد برای تنظیم غلظت فنجانی هم تعبیه شده که با پر نمودن و گرفتن وقت خروج رنگ از انتهای فنجان می‌توان غلظت متناسب را تشخیص داد.

پیستوله های بدون هوای فشرده صنعتی نیاز خیلی کمی به رقیق نمودن رنگ دارند اسپری‌های صنعتی متناسب برای کارهایی که مکرراً بخواهیم نوع رنگ را عوض کنیم نیستند تمیز نمودن آن‌ها از رنگ قبلی مشکل بوده و هم چنین مقدار زیادی ماده رنگ برای پر نمودن خط نیاز داریم در واقع برترین استفاده در جایی که یک نوع رنگ به‌طور مکرر مورد استفاده قرار گیرد.

انواع پیستوله

مزیت‌های دستگاه‌های ایرلس:

۱- به علت مخلوط نبودن هوا و رنگ ذراتی که بر سطح شیء می‌نشیند رنگ خالص بوده و فاقد حباب هوا هست.

۲- در پیستوله هایی که با هوای فشرده کار می‌کنند قسمتی از رنگ به‌صورت ابر رنگ متشکل از هوا و ذرات رنگ در اطراف آن پراکنده می‌شود و باعث آلودگی محیط و به هدر رفتن رنگ می‌شد اما در سیستم ایرلس به علت استفاده نکردن از هوا ضایعات آن به‌اندازه ۳۰% کمتر هست.

۳-به علت غلیظ‌تر بودن رنگ مصرفی در این سیستم لایه‌های رنگ ضخیم‌تر در نتیجه از تعداد دفعات رنگ آمیزی کاسته خواهد شد.

۴- پیستوله‌های مخصوص این سیستم از نوع کاسه‌ای نبوده و از منبع رنگ تغذیه می‌شوند به همین دلیل امکان مانور دست در این سیستم نسبت به پیستوله های کاسه‌ای بیش میباشد.

ایربراش یا قلم رنگ‌پاش (Airbrush):

پیستوله زیاد کوچک و سبک وزنی میباشد که برای نقاشی قسمت‌های زیاد ظریف همچون نوارها مورد استفاده قرار می‌گیرد ظرفیت رنگ آن ۱۴ تا ۲۸ گرم و طرح پاشش تا اندازه یک نقطه قابل تنظیم است.
رنگ کاری به وسیله اسپری (aerosol):

این وسیله بیش در مواردی استفاده میشود که حجم کار کوچک بوده و یا نتوان از پیستوله استفاده نمود.

نکته ها مهم برای استفاده از اسپری:

۱- در بیش قوطی‌های اسپری گوی همزنی قرار داده شده تا رنگ ته نشین شده در انتهای قوطی را به‌وسیله آن هم زده و آماده مصرف کنیم.

۲- لوله کشنده رنگ در انتها خمی دارد که یاری می‌کند حتی در مواردی که مقدار رنگ داخل قوطی کم میباشد و یا قوطی در زاویه ۴۵ درجه قرار دارد رنگ را به بالا هدایت بکند.

۳- برای رنگ کاری سطوح عمودی اسپری را مستقیم به‌طرف بالا و برای سطوح افقی با زاویه ۴۵ درجه نگه می‌داریم تا لوله کشنده رنگ بتواند عمل انتقال رنگ را به‌درستی انجام دهد.

۴- برای جلوگیری از گرفتگی لوله کشنده رنگ بعد از هر بار استفاده از اسپری قوطی را سروته کرده و به مدت ۴ ثانیه رنگ بپاشد تا لوله کشنده رنگ عاری از رنگ شود.